KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14223326
nr 1422 3326
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 2 st, Signerad, "Trädgårdsgatan", "Prästgårdsgatan". Akvarell, bildmått: 19x15cm, yttermått inklusive ram: 33x28cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:44:28
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström